Skutočný príbeh s krásnym koncom

6. mája 2021

Minulý týždeň sme vyšetrovali mamičku, ktorá u nás nebola prvýkrát. Stretli sme sa ešte v roku 2018, keď sme jej museli oznámiť, že bábätko, ktoré čaká, má rázštep pery. Vysvetlili sme jej, aké sú možnosti a ona súhlasila s operáciou po 10 týždňoch narodenia. Dnes je z jej dcéry krásna mladá slečna, ktorá sa na ňu každý deň usmieva. Pozrite si fotky a uvidíte, čo všetko dnes dokážu odborníci na plastickú chirurgiu!

A aby ste mali informácie z prvej ruky, mamička bola ochotná nám tento dojímavý príbeh aj napísať. Prečítajte si jej slová:
2.3.2018 bol dňom, ktorý nám zmenil pohľad na svet. Kým som ešte čakala v čakárni na vyšetrenie, zrazu ma premkol divný pocit, že sa niečo deje. Žeby intuícia? Nikdy nezabudnem na vetu od pani doktorky: „Nemám pre vás dobrú správu. Bábätko má rázštep.“ Onemela som spolu s manželom a na následný ultrazvuk si kvôli šoku ani poriadne nespomínam. V aute som sa rozplakala a nevedela som, ako ďalej. 6.3.2018 sme teda šli na kontrolné sono k prof. Dankovčíkovi, ktorý nám všetko do detailov vysvetlil, ubezpečil nás, že je zasiahnutá len pera, dentálny oblúk a možno noštek. Mali sme šťastie, podnebie bolo úplne v poriadku. Taktiež vylúčil iné vývojové vady, ktoré bolo možné diagnostikovať. Odporučil nám konzultácie ohľadom operácie v Košiciach, taktiež nás poslal na genetické vyšetrenie. Veľmi nás to s manželom upokojilo. S manželom sme mali niekoľko týždňov na rozmýšľanie a zváženie všetkých pre a proti. Napriek mnohým výhodám sme sa rozhodli pre operáciu v Banskej Bystrici. Presvedčili nás dlhoročnými skúsenosťami a najmä včasnou operáciou po pôrode. Mali sme možnosť rodiť priamo v BB alebo rodiť tu a dieťa by sa previezlo po pôrode. Keďže som si to osobne nedokázala predstaviť, rozhodla som sa pre pôrod v Banskej Bystrici. Dcérka sa narodila pár dní po termíne akútnou sekciou a bola operovaná na 10-ty deň života. V nemocnici sme strávili 5 dní, prepustili nás, keď dokázala sama piť z fľaše. Všetko dopadlo v poriadku a naša Laura je zdravé, skoro 3 ročné dievčatko. A to všetko iba vďaka odbornej diagnostike a konzultáciám prof. Dankovčíka, za čo mu veľmi ďakujeme.